17. 1. 2022

Práce s energetickými centry

Od cesta

Práce s energetickými centry

Meditace pro 1.energetické centrum
Začněte v představě vdechovat do kostrče a do pohlaví teplé až žhavé zlatobílé či zlaté světlo. Po nádechu 2 až 7 vteřin koncentrujte silnou energii a během výdechu nechte přebytky této energie vtékat do kostrče a do pohlaví. Pociťujte jak tato energie ve vašem pohlaví a ve vaší kostrči vibruje, pulsuje, vlní se nebo se pohybuje „jako had“. Energie, kterou přijímáte je vysoce živá a také nesmírně inteligentní. 1.energetické centrum je „základem“ našeho bytí a pokud je toto centrum čisté a aktivní, naše fyzické tělo je velmi odolné a zdravé(toto centrum má vliv na kostní dřeň a kvalitu krve).

Meditace pro 2.energetické centrum
Začněte v představě vdechovat do středu pánve velmi teplé až žhavé zlatobílé (či zlaté) světlo. Po nádechu asi na dvě až 7 vteřin uprostřed pánve koncentrujte silnou energii a během výdechu nechte přebytky této energie vytékat do celé pánve, a ji naplníte žhavou energií, jako když naplníte vanu horkou vodou…. Musíte svoji pánev naplnit touto energií až po okraj, doslova do ni tuto energii nacpat… Prociťujte jak vám pánev vibruje, jak v ní energie pulsuje, nebo se „točí“, krouží, vlní se pohybuje se „jako had“. Energie, kterou přijímáte, je vysoce živá a také nesmírně inteligentní. Nachází v pánvi neomylně všechno haraburdí, které se hodí ke spálení. Nabíjí zároveň celou oblast vaší sexuality i vašich partnerských vztahů zcela novou, svěží životní silou… Pokud je vaše 2.energetické centrum čisté a aktivní, jste schopni do sebe vtáhnout i množství léčivé a transformující energie, kterou můžete poskytnout i jiným, vyzařovat ji následně do dalších bytostí v okolí..

Meditace pro 3.energetické centrum
Vdechuj pomalu a plynule do středu břicha teplé, průzračné zlaté (zlatobílé) světlo. Koncentruj toto světlo spolu s krátkým zadržením dechu uprostřed břicha, na výdechu nech tuto energii pomalu plynout do celého prostoru břicha, 30 dechů by mělo stačit na slušnou aktivaci tohoto centra. Přitom si představuj, že tvé tělo je lehké jako vzduch, průsvitné a velmi prostorné, jako by bylo skoro duté… dojde k úžasnému posílení všech orgánů v břiše, zlepší se činnost střev, celé trávicí soustavy, posílíte slinivku a její sekreci, funkci jater, ledvin atd…. 3.energetické centrum působí nejen na biologickou úroveň naší bytosti, má velice silný vliv na naše vztahy (jako takové, hlavně společenské, sociální a pracovní, ale i rodinné, vztahy s dětmi, rodiči atd…) V tomto centru jsou uloženy všechny naše inkarnační stopy, tedy to, čemu se říká „minulé životy“). Nadechuj pomalu zlaté hustě žhavé světlo (podobné slunečnímu magmatu, nebo hvězdné plazmě) do solaru. Po nádechu soustřeďuj tuto mocnou energii hluboko v solaru a zadržuj přitom vždy na pár vteřin dech. Během výdechu nech tuto energii vytékat ze solaru do hrudi a břicha, později do celého těla i vědomí. Představuj si, že tělo je lehké jako dutá papírová figurína a průsvitné
Mocně tímto cvičením posílíš svoji vůli a svou schopnost modelovat a formovat vědomě svůj život a události v něm. Nemusíme být robot, pokud jím nechceme být. Ani „karma“ ani genetické vlivy (působících z dolních 3 center pod solarem) nejsou silnější než naše svobodná vůle, vycházející z božského nitra naší nesmrtelné Duše…) Můžete použít osvědčený prazvuk DŽHA-WA, nebo ÓM-KCHÁ.

Meditace pro 4.energetické centrum
Zvlášt účinné je nadechovat růžovou (zlatobílou, průzračně zlatou) energii do 4.čakry (srdeční centrum ,centrum uprostřed hrudi). Představuj si, že tato energie voní jako růže nebo lilie. Koncentruj spolu se zadržením dechu tuto energii uprostřed hrudi a vnímej, jak silně prohřívá střed hrudi, během výdechu ji nech téct volně po celé hrudi,během dalších dechů do celého těla (představuj si, že je lehoučké jako vzduch a průzračné), později nech tuto energii sálat a proudit jako vítr i do prostoru kolem sebe. Nahromadíš v sobě vysoce léčivou energii (schopnou odstranit i nejtěžší choroby a neduhy). Tuto energii můžeš předávat jiným, léčit…

Meditace pro 5.energetické centrum
Dýchejte průzračné duhové nebo průzračné bílé světlo do své 5.čakry (energetické centrum uprostřed vašeho krku). Pomalu, plynule vdechujte toto světlo, po nádechu tuto energii koncentrujte (spolu s představou, že v oblasti krku hromadíte obrovskou sílu). Na výdechu nechte tuto energii vytékat z daného centra do celého těla a vědomí. Přitom si představujte, že jste lehcí jako z papíru, průsvitní a neobvykle prostorní (jako kdybyste byli takový lehoučký, průsvitný obr). Energie, kterou získáte, má silnou ochrannou funkci. Představujte si, že tato energie proniká všemi orgány, kostmi a buňkami (vizualizujte si, že vše, co máte v těle, je lehoučké jako pírko a průsvitné.). V duchu se ujistěte o tom, že každá vaše buňka je naplněna i obalena vysoce ochrannou energií, stejně jako každý váš orgán. Můžete si být jisti, že po tomto cvičení si na vás každý virus vyláme všechny zuby… Během dechu do krčního centra můžete použít osvědčený prazvuk ÓM-KCHÁ. Až naplníte vnitřek těla, představte si, jak během výdechu necháváte tu průzračnou duhovou (či průzračně bílou) energii vytékat z krku na vnější stranu vašeho těla. Představujte si, že tato ochranná energie je jakoby přilnavá a začíná dech za dechem jakoby obemykat celé tělo. Mělo by vám stačit asi tak 10 a 20 dechů na obalení celého těla. Nezapomeňte pokrýt touto energií i svá chodidla, obalit jí kotníky a lýtka.

Meditace pro 6.energetické centrum (tzv.3.oko)
Pokud budete chtít posílit své 3.oko, nadechujte prosím pomalu a zhluboka duhové nebo sněhobílé světlo do 3.oka, zde ho chvilku koncentrujte a pak nechejte jeho přebytky vytékat z 3.oka do celé lebky. Pomáhá představa, že lebka je veliká, neobvykle prostorná a průhledná jako ze skla. Můžete zažít pocit „dutosti“ lebky, nebo pocit, že celý váš mozek je průhledný a lehký jako vzduch. Během nádechu můžete vnitřně (v duchu) vyslovovat posilující zvuk ÓM a na výdechu KCHÁ. Tyto prazvuky byly vyslovovány během práce s energetickými centry šamany, jogíny a mystiky už tisíce let a jsou velmi účinné. Třetí oko aktivizuje také prazvuk AR-RA (nebo jeho obdoba AL-LA), nebo zvuk HO-SAAA (HAM-SAAA, HHH-SAA). Využívání těchto klíčových prazvuků se objevuje u izolovaných kmenů v amazonském pralese, v Andách a jinde…

Meditace pro 7.energetické centrum
Vdechujte do temene lebky duhové nebo sněhobílé světlo, koncentrujte ho uprostřed lebky a pak nechejte přebytky této energie vytékat do celé lebky. Také zde pomáhá představa, že lebka je veliká, prostorná a průhledná, mozek je průhledný a lehký.

Rituál:
https://youtu.be/KqysmYzKJnY

 

Zdroj:

Petr Chobot – oficiální FB skupina

https://www.petrchobot.com