19. 9. 2022

Sexualita a tantra

Od cesta

Osho : Váš sexuální akt a tantrický sexuální akt jsou v podstatě odlišné. Váš sexuální akt je pro úlevu; je to jako kýchnout si dobré kýchnutí. Energie je vyhozena a vy jste nezatížení. Je to destruktivní, není to kreativní. Je to dobré — terapeutické. Pomůže vám to být uvolněné, ale nic víc. Tantrický sexuální akt je v podstatě diametrálně opačný a odlišný. Není to k úlevě, není to k vyhazování energie. Je to zůstat v aktu bez ejakulace, bez vyhazování energie; zůstat v aktu sloučeném — jen v úvodní části aktu, nikoliv v koncové části.
To mění kvalitu; úplná kvalita je jiná. Pokuste se pochopit dvě věci. Existují dva druhy vyvrcholení, dva druhy orgasmu. Jeden typ orgasmu je znám. Dosáhnete vrcholu vzrušení, potom už nemůžete jít dál: přišel konec. Vzrušení sahá do bodu, kdy se stává nedobrovolným. V
energie do vás skočí a jde ven. Jste z toho zbaveni, nezatížení. Náklad je hozen; můžete odpočívat a spát. Používáte to jako sedativum.
Je to přírodní sedativum: bude následovat dobrý spánek — pokud vaše mysl není zatížena náboženstvím. Jinak je zničeno i sedativum. Pokud vaše mysl není zatížena náboženstvím, jedině tak může být sex uklidňující věcí. Pokud cítíte vinu, i váš spánek bude narušen. Pocítíte deprese, začnete se odsuzovat a začnete skládat přísahu, které teď už nebudete dopřát. Potom se váš spánek stane noční můrou.
Pokud jste přirozená bytost, která není příliš zatížena náboženstvím a morálkou, jedině tak může být sex použit jako sedativum. Toto je jeden z typů orgasmu — přichází na vrchol vzrušení. Tantra je zaměřena na jiný typ orgasmu. Pokud nazýváme první druh vrcholovým orgasmem, můžete nazývat tantrický orgasmus údolí orgasmus. V něm nepřicházíte na vrchol vzrušení, ale do nejhlubšího údolí odpočinku. Vzrušení se musí použít na obojí na začátku. Proto říkám, že na začátku jsou oba stejné, ale konce jsou úplně jiné.
Vzrušení se musí využít pro obojí: buď jdete na vrchol vzrušení, nebo do údolí odpočinku. Zaprvé musí být vzrušení intenzivní — čím dál intenzivnější. Musíte v ní růst; musíte jí pomáhat, aby rostla směrem k vrcholu. Ve druhém je vzrušení jen začátek. A jakmile muž vstoupí, mohou si odpočinout milenec i milovaný. Žádný pohyb není potřeba. Mohou relaxovat v láskyplném objetí.
Když muž cítí, nebo žena cítí, že erekce se ztratí, teprve potom je potřeba trochu pohybu a vzrušení. Ale zase relax. Toto hluboké objetí můžete prodloužit na hodiny bez ejakulace a potom mohou oba společně usnout. Tohle — TOHLE — je údolí orgasmus. Oba jsou uvolněni a setkávají se jako dvě uvolněné bytosti. V běžném sexuálním orgasmu potkáte jako dvě nadšené bytosti — napjaté, plné vzrušení, snažící se uvolnit zátěž. Obyčejný sexuální orgasmus vypadá jako šílenství; tantrický orgasmus je hluboká relaxační meditace
Osho…..