12. 4. 2020

Nikdy nesmíš nikomu bránit jít svou Cestou!

Od cesta

Mezi základní vesmírné zákony patří žádné násilí a skutečná svoboda – svobodná volba výběru možností a variant. Opravdová Láska je zároveň skutečnou, stoprocentní Svobodou. Své svobody se sice můžete vzdát, dobrovolně i nedobrovolně, ale vždy za to platíte utrpením. Ale už vstupem na Zem – početím – , vstupem do světa duality přicházíte na svět, v němž máte vždy, v každé situaci, možnost volit nejméně mezi dvěma možnostmi – ano, ne, 1,0. I to je vaše svoboda – právo se rozhodnout. A podle toho, jak se rozhodujete i žijete. Jinak řečeno, jakou variantu si zvolíte, podle toho nesete i následky. Je to právě jen vaše svoboda volby, která vám přináší někdy tolik utrpení! Tak se učíte zodpovědnosti za každé rozhodnutí! Tak získáváte i životní zkušenosti, praxi, která vás vždy neomylně vede ke skutečné Svobodě – Lásce. Tisíce let. Tak dlouho se můžete učit poznání, že Láska = Svoboda.

Už víte, že všichni si před početím volíte, a to skutečně dobrovolně a svobodně, plán pokračování života ve hmotě. A také víte, jak je přetěžké v systému duality uhájit, udržet svou svobodu a nebrat ji ani nikomu jinému. Ani zvířecí a rostlinné bytosti! Zvláště když se tolik z vás snaží často už od dětství prosazovat jen svou svobodu i na úkor druhých, občas tvrdě a bezohledně. To ale není Svoboda – to je sobectví, bezohlednost, dravost, ubližování i ničení sebe a druhých za každou cenu. Pak za to platíte jen dalším utrpením. I tak se učíte, proto je utrpení Dar. Proto pamatujte! Nikdy nesmíte bránit bližnímu svému v právu svobodné volby. Vždy, v každé situaci, musíte respektovat svobodu rozhodování, svou i kterékoliv bytosti! Učíte se tak chránit i užívat svou svobodu i svobodu druhých. Vždy, v každé situaci, bez vyjímek. Abyste ji nikdy nezneužívali jen ve svůj prospěch. I když vás to bude někdy až příliš bolet! Nikdy nemáte právo znásilňovat jinou bytost! Ani fyzicky, ani psychicky, ani spirituálně! Vězte, že případné následky nikdy nestojí za to! Když pak máte život plný bolestí, nezdarů a trápení, pak nebrečte, to se vám jen vrací to, co jste i vy kdysi dělali a jen čistíte svou minulost a zároveň se tak učíte i Lásce = Svobodě. Kdysi Ježíš řekl : „Neodejdeš z tohoto světa, dokud nezaplatíš do posledního halíře!“ Funguje to neúprosně. Nemůžete to změnit, podplatit, ukecat. Musíte to odžít, probolet, protrpět! Stojí to pak za to? Připomenu vám něco, co pro vás může být ten nejtěžší, nejbolavější prožitek života. Nevěra partnera-ky. I ta bývá domluvena před početím, navzájem a svobodně a je také určitou formou pomoci. Oběma, navzájem! Nesouhlasíte, nevěříte? Pak je to jen váš problém, prostě je to tak! Jednou pochopíte, že i tak zdánlivě krutě se učíte svobodu volby nikdy nebrat, ale vždy dávat a podporovat. A nejen slovy! Máte stále ještě hrozný strach z nevěry? A co uděláte, když přijde? Budete vraždit, nenávidět, mstít se, prát se, týrat sebe i druhého, druhou, ničit vše kolem sebe? A k čemu vám to bude. Uleví se vám? Vrátí se tím ten druhý k vám? A nebo to přijmete bez podmínek, výčitek, bezpodmínečně odpustíte, nikdy víc se k tomu nebudete vracet, vyčítat to sobě ani druhému a budete se snažit oba porozumět tomu, proč a co jste vlastně prožili a dál budete milovat?

PŘIJMETE I TO JAKO VAŠE SPOLEČNÉ UČENÍ SVOBODĚ = LÁSCE A JAKO ZKOUŠKU : UŽ TO UMÍŠ? Nebo ještě budeš opakovat? A chcete si to ještě vůbec někdy zopakovat, teď a nebo příště? I tak se učíte poznávat, jaké mohou být následky vaší svobodné volby. A vězte, když už nevěru máte za sebou, nikdy netoužíte si ji zopakovat. Vyjímky však potvrzují pravidlo – poutníci lásky bývají hodně dlouho nenapravitelní. Dokud i je nedostihne velmi bolavý prožitek toho samého, co dělali druhému. Tak dlouho opakujete své učení, dokud nepochopíte, že to jde i jinak. Cestou skutečné Svobody a Lásky. Všichni k ní jednou dospějete!