Video panel - poslední přidaná videa

YOUTUBE
Jaya shiva shanka...
YOUTUBE
Naropa - English ...
YOUTUBE
6.8.2018 evening ...

Hiearchie článků

Články: Zdravý životní styl

Guny – přírodní síly
 Satva – radžas – tamas
Jógová filozofie dělí potraviny na tři základní skupiny podle jejich vnitřních kvalit, takzvaných gun. Mluví se o stravě tamasické, radžasické a satvické. Ve všem jsou obsaženy vždy všechny tři kvality, ale označení vychází z té, která převažuje.

Chlorella
 Chlorella byla člověkem objevena pravděpodobně koncem 19. století, a to týmem holandských vědců, poté byla zkoumána Japonci jako možný alternativní potravinový zdroj během druhé světové války. Od roku 1960 byla zkoumána jako doplňková léčivá potravina, a průzkumů bylo od té doby provedeno opravdu mnoho v různých koutech světa. Velké popularity dosáhla v Japonsku, kde byla chlorella vynikajícím pomocníkem při léčení následků radioaktivní zátěže. Chlorella byla také zkoumána v institutech jako Carnegiho institut, Rockefellerova nadace, NASA, AVCR, taktéž týmy tehdejších rusko-československých kosmonautů, a to zejména pro svůj vysoký podíl bílkovin a schopnost vyrábět bílkoviny, tuky i uhlohydráty.

Proč nejíst maso..??
 OTÁZKA: Je v pořádku meditovat po jídle, anebo je žádoucí půst?
OTÁZKA: Je nezbytné být vegetariánem k tomu, abychom mohli následovat duchovní život?

První slovenský breatharián?
 Dokážete si představit, že byste nejedli vůbec žádné maso? Dokážete si představit, že byste jedli pouze syrovou stravu rostlinného původu? A dokážete si představit, že byste nejedli vůbec nic?!

SEITAN - pšeničné maso
 Seitan je rostlinná bílkovina z pšeničné mouky. Pšenice obsahuje asi 10% bílkovin. Lepek ve spojení se škrobem je pro náš trávící systém poněkud problematický. Pokud jej ale upravíme jako bílkovinný koncentrát - nazvaný seitan, jeho trávení probíhá převážně v žaludku. Takto upravený lepek je velmi výživný a snadno stravitelný.

TOFU- sojový sýr
 Nejrozšířenější a v asijské a vegetariánské kuchyni nejčastěji používaná surovina - TOFU.

Vitamin B12 (kyanokobalamin)
 Vitamin B12 je jediný vitamin, který obsahuje kobalt. Pochází z mikroorganismů, jako jsou bakterie a houby. Odtud se dostává ke zvířatům, která ho “skladují” v játrech. Vyšší rostliny vitamin B12 v podstatě neobsahují, eventuálně v sotva zjistitelných množstvích.