Video panel - poslední přidaná videa

YOUTUBE
Jaya shiva shanka...
YOUTUBE
Naropa - English ...
YOUTUBE
6.8.2018 evening ...

Hiearchie článků

Články: Šrí Brahmam

Anonymní dopis mého života a hned takhle
 V prvním lednovém týdnu jsem ve svojí poštovní schránce našel dopis, na němž nebyl uveden odesilatel.
Uvnitř jsem našel útlý sešitek, velikosti standardní dopisní obálky. Modré desky, do nichž byl svázán text, obnášejí osm listů.
Kdosi vyfotografoval Sri Brahmama při jeho poslední pražské návštěvě v srpnu minulého roku, na začátku té miniknížečky, před textem, se tedy setkávám s Mistrovým pohledem.
Po ty tři uplynulé roky kdy nás Brahmam navštívil, jsem ho fotografoval, natáčel jeho satsangy na video a tak jsem měl to štěstí trávit v jeho blízkosti hodně času. Natočené materiály jsem pak digitálně zpracovával a dával dál.
Říkám to proto, že jsem tak měl vlastně možnost pořád znovu Brahmama slyšet a vidět a všechny jeho promluvy jsem tedy zažíval opakovaně.
Snad právě proto, když jsem se ponořil do textu toho pečlivě svázaného modrého sešitku jsem pochopil, že promluva, kterou ten neznámý odesílatel vybral je tím jediným, co teď opravdu potřebuji.
Jedná se o esenci Maharišiho nauky, protože Sri Brahmam je jeho žákem. Připutovalo to ke mně jako zázrak, v tu nejvhodnější chvíli, ale co v tomhle životě zázrakem není.
Chci poděkovat anonymovi který ten sličný sešitek vytvořil a zmíněný text přikládám.
Myslím, že může být k užitku i někomu dalšímu, kdo si ho tu přečte, případně se do něj trochu (nebo i víc) zahloubá.

Co je to mysl? díl 1.


Žijeme myslí. Co je to ta mysl?


Bdění, sen všechny naše pocity, všechny naše zážitky, touhy, dojmy tendence, naše štěstí, starosti, smutek, zloba, lakota, žárlivost, pýcha, identifikace s tělem, celý svět, každá věc… je jenom mysl.Mysl se tolik mění. Během dne prožíváme tolik věcí po celý svůj život, tolik napětí, tolik rozruchu v mysli, smutek. Takže náš život se stává problémem. Proč máme ten problém?


Co je to mysl? díl 2.


Pak přijde hluboký spánek. Ten sen zmizel, bdělý stav zmizel a to snění zmizelo. Je tam jenom hluboký spánek. Všechno zmizelo. Kde je teď to bdění? Kde je spánek? Kde jsou ty sny?Všechno je to iluze.Tahle iluze, tyhle myšlenky povstávají z falešného já. Tohle falešné já vy neznáte. Všichni svatí lidé, všichni mniši, všechny duchovní knihy, všechny reinkarnované bytosti říkají: „Je třeba mít plné vědomí, plnou pozornost.“Je třeba mít plnou pozornost. To pak není mysl. To není bdění. To není sen. To není hluboký spánek.To plné vědomí je Jáství.Vaše mysl vylézá z toho Jáství. A když z té mysli vstoupíme do Já, Pak prožíváme zážitek Já.


Milost Božského Já vtělená do podoby Šri Brahmama
 Dostalo se nám nádherné milosti zažít na vlastní kůži přítomnost osvobozené bytosti. Stačilo nechat své srdce otevřené dokořán, aby bylo naplněno Láskou, Světlem, Mírem i Blažeností až po okraj, jakmile Šri Brahmam jenom vstoupil do sálu. Osobnost se sama rozpouštěla silou Božského Já, které se tak krystalicky čistě projevuje v malé postavě velkého jogína. V blízkosti Ramanova pokračovatele naše mysl tála rychleji než sníh na slunci a co zůstávalo, byla pouze blažená koupel v oceánu milosti Božského Já. Naše sny se naplnily...a rozplynuly…

Návštěva Šrí Brahmama v ČR a Dánsku v červenci a srpnu 2013
 Letos budou dvě setkání ve Zdoňově (podrobnosti níže) a dalších deset opět v Praze, Dejvicích.Polovina setkání bude sestávat z tiché meditace s krátkým úvodem. Jindy budou přednášky a pouze krátká meditace. Dny, kdy bude delší meditace, jsou označené v rozvrhu. Celý program zabere asi hodinu a půl.

Návštěva Šrí Brahmama v ČR v červenci 2015
 Plánují se setkání se Šrí Brahmamem v Praze a ve Zdoňově od 17.7. do 26.7.2015. Aby mohl Šrí Brahmam se svým synem přijet, je potřeba dát dohromady peníze na letenky, víza a pronájem sálu. Máte-li možnost přispět, využijte prosím účet u České spořitelny. Jméno: Adéla Svobodová, číslo účtu: 170 203 2183 / 0800. Děkujeme. Přednášky a meditace jsou volně přístupné všem a zdarma. Není třeba se předem přihlašovat.

Návštěva ŠRÍ BRAHMAMA v ČR v červenci a srpnu 2014
 Setkání se Šrí Brahmamem jsou volně přístupná a zdarma. Děkujeme mockrát všem, kteří přispěli na výdaje! Pokud dojde ke změně v rozvrhu, aktuální informace najdete vždy na této stránce. Letos budou čtyři setkání ve Zdoňově (podrobnosti níže) a dalších devět opět v Praze, Dejvicích. Polovina setkání bude sestávat z tiché meditace s krátkým úvodem. Jindy budou přednášky a pouze krátká meditace. Dny, kdy bude delší meditace, jsou označené v rozvrhu. Celý program zabere asi hodinu a půl.

Návštěva Šrí Brahmama v Praze a Zdoňově v roce 2017
 Sri Brahmam přijede opět letos do Prahy, veškeré informace najdete v odkaze níže..

http://www.brahma...icle_id=15

na této stránce budou veškeré informace...

Návštěva Šrí Brahmama v Praze a Zdoňově v roce 2018
 Sri Brahmam přijede opět letos do České Republiky, veškeré informace najdete v odkaze níže..

http://www.brahma...icle_id=18

na této stránce budou veškeré informace...

Praha 2016 Sri Brahmam - satsangy
 Návštěva Šrí Brahmama v Praze a Zdoňově v červenci 2016


Sri Brahmam 2015 satsangy online
 Do čr přijel sri brahmam a bude mít satsangy i ve zdoňově. Chystá se přímý přenos zdoňovských satsangů po internetu.


Sri Brahmam nové oficiální stránky pro ČR
 Srí Brahmam má nové oficiální stránky pro Českou Republiku, veškeré informace o jeho satsanzích v české republice budou dostupné na těchto stránkách www.brahmam.cz .

Pokud chcete být včas informování o jeho příjezdu a setkáních a novinkách registrujte se na www.brahmam.cz a po aktivaci vašeho profilu administrátorem si můžete v pravém menu aktivovat zasílání novinek mailem.

Šrí Brahmam


Šrí Brahmam je zakladatelem a prezidentem Bhagavan Sri Ramana Maharshi Ashramu v Indii. Narodil se v roce 1944. Už jako malý kluk se trápil smyslem života. K čemu je život, když každý jednou umře? Když mu bylo šest let, rozezněla se v jeho nitru spontánně mantra Óm Nama Šivája, která nepřestávala znít.


Šrí Bráhmam po šesté v České republice
 Již po šesté navštíví letos v srpnu Českou Republiku Šrí Bráhmam, realizovaný mudrc z Indie, jehož satsangy se budou konat od 1.8.2010 do 5.8.2010 na ZŠ Norbertov, vždy ráno a večer. Přesné časy a termíny budou doplněny v červenci na stránkách www.brahmam.net. Na stránkách je také možnost shlédnout videozáznamy a poslechové nahrávky z předešlých satsangů.

Šrí Brahmam v Praze 2011
 Setkání se Šrí Brahmamem jsou vždy volně přístupná a zdarma. Není potřeba se předem přihlašovat. Děkujeme všem, kteří přispěli na výdaje. Každé setkání trvá asi hodinu a půl. Sestává většinou z přednášky a meditace. Při meditace dává Šrí Brahmam často požehnání několika lidem, kteří se předem osobně nahlásí.