Hiearchie článků
Síla mantry
[justify]Neustálım opakováním Božího jména se vaše mysl očistí. Tento způsob je nejjednodušší. Snažíte se překročit oceán utrpení, cyklus života a smrti. Mantra představuje lodní veslo; je nástrojem, kterı použijete na překročení samsáry své neklidné mysli a jejích nekonečnıch myšlenkovıch vln. Mantru lze rovněž srovnat s žebříkem, pomocí kterého se vyšplháte až do vıšky realizace Boha.

Příběh mantry Aum Namah Shivaya
Mantra Aum Namah Shivaya z pohledu vıkladu znamená následující:
Na je Pánova skrıvající se milost,
Ma je svět,
Śi znamená Śiva,
Vā je Jeho odhalující se milost,
Ya je duše.

V této mantře jsou též zkované elementy světa, pět prvků starobylého vzorce:
Na je země,
Ma je voda,
Śi je oheň,
Vā je vzduch,
Ya je éter, nebo Ākāśa. (má mnoho vıznamů)

Kniha "Starobylá síla manter sanskrtu a obřadu: Díl I." od Thomas Ashley-Farranda definuje mantru "Om namaḥ Shivaya" následovně:
Tato mantra nemá žádnı přímı překlad. Zvuky se přímo vztahují k zásadám, jimiž se řídí každá z prvních pěti čaker na páteři ... Země, voda, oheň, vzduch a éter. Všimněte si, že toto se nevztahuje na samotné čakry, které mají jinou sadu sazby zvuků, ale spíše, principy, kterımi se řídí tyto čakry v jejich místě. Velmi hrubı, nedoslovnı překlad by mohl bıt něco jako, "Om a slávas tomu, že jsem schopen stát se." Tato mantra spouští cestu jemného rozvoje duchovních vědomosti. To je začátek na cestě jógy Siddha, nebo jógy dokonalosti božské cesty.
(vlastní překlad textu)

Namaḥ Sivaya má takovou moc, že pouhé intonace těchto slabik sklízí svou vlastní odměnu tím, že osvobozuje duši od pout zrádné instinktivní mysli a pout dokonalého intelektu vytvořeného okolním světem - externalizovaného intelektu. Osvobozuje duši od zdánlivého instinktu a vnějšího intelektu ega. Mantra Namaḥ Sivaya potlačuje tento zdánlivı instinkt, přestřihne ocelové pásy a změní tento zdánlivı vnitřní intelekt na nás samotné v pravé ryzí podstatě. Stáváme se ryzí internalizací instinktivní vnitřní moudrosti, abychom čelili sami sobě a viděli nevědomost tohoto externalizovaného intelektu.

Mudrci prohlašují, že mantra je život, že mantra je akce, že mantra je láska a že opakováním této mantry, japa (pzn.: meditativní opakování mantry s božskou mocí), vyvěrá naše vnitřní moudrost přímo zevnitř nás samotnıch v podobě v božské lásky.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JE0HKabZoEc[/youtube]
[/justify]
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.