Video panel - poslední přidaná videa

YOUTUBE
6.8.2018 evening ...
YOUTUBE
Sarvesham Svastir...
YOUTUBE
Sri Vidya Havan 2018

Hiearchie článkůMistr, světec nebo Guru

Mistr, světec nebo Guru představují plamen svíce. Mohou rozsvítit všechny ostatní svíce, aniž by přišly o své vlastní světlo. Na cestě bhakti je takovým plamenem srdce planoucí láskou, toužící sloužit a být napořád s milovaným Pánem a Satguruem. Žhnoucí plamen vašeho srdce zažehne ve vašem srdci Boží Lásku. Je to mnohem silnější než v přirovnání o sdílením plamene svíce.

K dosažení milosti Giridháridžího člověk nepotřebuje žádné materiální věci, protože Pán si přeje pouze službu, která vychází z upřímného srdce. Pouze vy sami, to stačí. Cokoli člověk dělá s myslí upřenou na nohy Gurua, je požehnáno. Často k Mistrovi přicházejí lidé, kteří Ho chválí a klaní se před Ním jen ze sobeckých důvodů a aby něco získali. Jakmile to dostanou, odchází a s Mistrem tak zacházejí jako s kusem hadru! Dělají velkou chybu, když nemají žádnou vděčnost za to, co obdrželi.

Vězte, že Satguru je tím, kým je Giridhári a Jeho dharma je tady nejvyšší, protože On je čistou láskou bez jakékoli stopy ega. Zkuste následovat někoho sebestředného; chcete patřit k někomu velmi pyšnému? Podívejte se, kam by vás to zavedlo! Satguru je bez pýchy. Jeho velikost spočívá v Jeho péči a bezpodmínečné lásce ke všem lidem bez sebemenšího rozdílu. On je vznešený a zároveň pokorný za všech okolností. Cestuje z místa na místo s jediným cílem, připomínat všem lásku Jeho Giridháriho. Je stále ponořen do Božího jména a líly Jeho Milovaného, protože vzpomínka na Pánovy líly je Pánem samotným. To probouzí nepřetržitou touhu v srdci Jeho oddaného, který ví, že hluboká touha pramenící z bolesti odloučení od Něj, je tím nejvyšším. Krok za krokem jsou minulé i současné hříchy smyty a hromada zásluh je nabídnuta k nohám Pána. Pán totiž přijímá vše, co je Bohu nabídnuto v duchu lásky a odevzdání.- Paramahamsa Sri Swami Vishwananda

11. listopadu 2017

184 Čte 0 Komentáře

Tento článek byl označený tagem

Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Odeslat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.

Hodnocení

Hodnocení je k dispozici pouze členům.

Prosím [RATING_ACTION] volit.

Žádné hodnocení nebyly zveřejněny.