Video panel - poslední přidaná videa

YOUTUBE
Jaya shiva shanka...
YOUTUBE
Naropa - English ...
YOUTUBE
6.8.2018 evening ...

Hiearchie článkůMistr, světec nebo Guru

Mistr, světec nebo Guru představují plamen svíce. Mohou rozsvítit všechny ostatní svíce, aniž by přišly o své vlastní světlo. Na cestě bhakti je takovým plamenem srdce planoucí láskou, toužící sloužit a být napořád s milovaným Pánem a Satguruem. Žhnoucí plamen vašeho srdce zažehne ve vašem srdci Boží Lásku. Je to mnohem silnější než v přirovnání o sdílením plamene svíce.

K dosažení milosti Giridháridžího člověk nepotřebuje žádné materiální věci, protože Pán si přeje pouze službu, která vychází z upřímného srdce. Pouze vy sami, to stačí. Cokoli člověk dělá s myslí upřenou na nohy Gurua, je požehnáno. Často k Mistrovi přicházejí lidé, kteří Ho chválí a klaní se před Ním jen ze sobeckých důvodů a aby něco získali. Jakmile to dostanou, odchází a s Mistrem tak zacházejí jako s kusem hadru! Dělají velkou chybu, když nemají žádnou vděčnost za to, co obdrželi.

Vězte, že Satguru je tím, kým je Giridhári a Jeho dharma je tady nejvyšší, protože On je čistou láskou bez jakékoli stopy ega. Zkuste následovat někoho sebestředného; chcete patřit k někomu velmi pyšnému? Podívejte se, kam by vás to zavedlo! Satguru je bez pýchy. Jeho velikost spočívá v Jeho péči a bezpodmínečné lásce ke všem lidem bez sebemenšího rozdílu. On je vznešený a zároveň pokorný za všech okolností. Cestuje z místa na místo s jediným cílem, připomínat všem lásku Jeho Giridháriho. Je stále ponořen do Božího jména a líly Jeho Milovaného, protože vzpomínka na Pánovy líly je Pánem samotným. To probouzí nepřetržitou touhu v srdci Jeho oddaného, který ví, že hluboká touha pramenící z bolesti odloučení od Něj, je tím nejvyšším. Krok za krokem jsou minulé i současné hříchy smyty a hromada zásluh je nabídnuta k nohám Pána. Pán totiž přijímá vše, co je Bohu nabídnuto v duchu lásky a odevzdání.- Paramahamsa Sri Swami Vishwananda

11. listopadu 2017

192 Čte 0 Komentáře

Tento článek byl označený tagem

Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Odeslat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.

Hodnocení

Hodnocení je k dispozici pouze členům.

Prosím [RATING_ACTION] volit.

Žádné hodnocení nebyly zveřejněny.