Navigace
Tagy©
Statistiky webu
Novinek: 42
Článků: 417
Komentářů: 69
Příspěvků: 1
Vláken: 1
Downloadů: 49
Zpráv v Shoutboxu: 0
Registrací: 94
Dnes je: 23/02/2018
Svátek má: Svatopluk
Projekt Šance - sirotci Indie

Projekt Šance

Koule
Toplist
Video panel - poslední přidaná videa
YOUTUBE
Život podle Bhag...
YOUTUBE
Kdo jsem ja? Sri ...
YOUTUBE
Jiddu Krishnamurt...
Hiearchie článků
Rozcestník » Sri Swami Vishwananda » Giridhári

Giridhári
Giridhári má věčný vztah s každým átma. Všichni jsme propojeni jedině skrze vztah átma a Bůh je prvotní. Jeho jediným cílem je, abychom Jej všichni dosáhli skrze odstranění veškerých nečistot, které jsme nahromadili okolo naší duše v průběhu svých životů.

To, co přijímáte zvenku, má svá omezení. Avšak to, co přijímáte od nekonečného átma, nezná konce, protože ve všem je kousek Giridháriho. Ta samá duše, která si problém vytvoří, pak s tímto problémem přichází a od všeho se odděluje. Jedna věc je identita, skrze kterou hrajeme v tomto světě svou roli, a druhá věc je nejvyšší osvobozená identita átma, která v tomto osvobození prožívá obrovské potěšení.

Nejvyšší Pán, který přebývá v srdci duše, nachází potěšení v blaženém stavu duše, protože to je náš přirozený stav, tím jsme. Jedině tehdy se nejvyšší Pán odhalí. Toto odhalení a osvobození přichází pouze s poznáním našeho pravého Já. Jak se stáváme moudřejšími, překonáváme hranice, které nám neustále vytváří naše mysl, a naše duše se tak osvobozuje od karmy z minulosti, přítomnosti i budoucnosti. To je cílem bhakti (cesty oddanosti). Ale tento druh oddanosti a odevzdání se je vzácný.

Jedině Giridhári zná velikost bhakty (oddaného), protože ti skutečně hledající nenazývají sami sebe Božskými. Oni odstraňují ze své mysli nižší vlastnosti a probouzí tu nejvyšší: pokoru být věčným služebníkem Pána. Tato Božská vlastnost se neprobudí tím, že o tom rozhodne mysl. Vězte, že skutečné poznání je pouze v bhakti. Dokonce i ti, kteří se cítí ztracení a zlomení, se stanou svobodnými, protože čistá duše je dovede k nejvyššímu poznání. Mír a láska, kterou v sobě má Guru, jsou odrazem Pána, který je přítomen v každé části sebe samého.

Když u Něj člověk přijme své útočiště, je to jako nasednout na obrovského slona, kterého se nikdo neodváží ani dotknout. Je to Boží a Guruova milost, když se člověk odevzdá. Dokonce i ty nejtěžší úkoly se promění v uctívání Pána, které člověku zaručí, že s Ním setrvá navěky a jeho mysl bude pokorná namísto arogantní a všeznalé. Člověk může být v určitých oblastech vzdělaný, ale necítí přitom vnitřní klid a je nervózní. Zatímco upřímný oddaný Nárájeny, dokonce i kdyby žil v přepychu, v sobě bude mít více klidu a skutečné radosti, protože Pán je pro něj samotným základem jeho bytí, a tím je láska a oddanost Pánu.



- Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda

9. listopadu 2017

Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Newsletter
Pro zasílání novinek mailem z webu Zahrada-Ticha.cz - duchovní cesta k Bohu je nutno se registrovat nebo přihlásit.
Překladač webu

FWT Homepage Translator

Poslední články
Nejnovější Soubory
Nejnovější komentáře

Fotogalerie
-[ TOTHEME ]- by HaYaLeT
Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3
7,138,389 návštěv
23/02/2018