Navigace
Tagy©
Statistiky webu
Novinek: 42
Článků: 417
Komentářů: 69
Příspěvků: 1
Vláken: 1
Downloadů: 49
Zpráv v Shoutboxu: 0
Registrací: 94
Dnes je: 23/02/2018
Svátek má: Svatopluk
Projekt Šance - sirotci Indie

Projekt Šance

Koule
Toplist
Video panel - poslední přidaná videa
YOUTUBE
Život podle Bhag...
YOUTUBE
Kdo jsem ja? Sri ...
YOUTUBE
Jiddu Krishnamurt...
Hiearchie článků
Rozcestník » Annamalai Svami » Úloha gurua

Úloha gurua
Mnohá duchovní učení zdůrazňují úlohu Gurua čili duchovního učitele a různým způsobem jej definují. I když funkce Gurua je konec konců vnitřní záležitostí a vnitřní realitou, přece působí ve světě v mnohých lidských podobách. Pravý Guru je vůdčí inteligencí v životě, inteligencí, která je za závojem myšlenek. Když nemyslíme na svět a jeho objekty, pak se tato vůdčí inteligence projeví a ukazuje cestu k pravdě.

Mysl odráží vnější svět. Sami si tvoříme obraz o sobě jako o osobnosti ve světě. Když se setkáme s pravým Guruem v lidské formě, on či ona v nás uschopní zrcadlení obrazu Skutečnosti. Guru neodráží zpětně náš obraz tělesné totožnosti, odráží čiré vědomí, skryté uvnitř nás. Tento sebezrcadlící proces radikálně mění ideu toho, kdo my sami jsme, a odhaluje naši pravou přirozenost. To je pravý význam pojmu „vidět Gurua“, což je totéž, jako vidět naše pravé Já. Proto pravý Guru v základní pravdě není pouhou lidskou osobou. Když vstoupíme pomocí lidského učitele ve styk s Guru vědomím, představuje to velkou pomoc a je to katalyzátorem, který nás s ním spojuje. Pouhá představa Gurua v nás nemá onu potencialitu přeměňující moci.

Není však opravdového konfliktu mezi hledáním pravého učitele a samostatným hledáním pravdy. Podobně jako student, který sám studuje a získává navíc další pomoc od svých učitelů, tak pravé vedení snadno přistupuje k tomu, kdo se již sám snaží. Musíme být vnímaví k vedení na poli života. Nastávají situace, že přicházíme ve styk s různými učiteli a naukami, v nitru i vně, kteří mohou být velkou pomocí pro naši přeměnu vědomí.

Sledovat určitého Gurua je prvotně věcí praxe a neměli bychom si to plést s nějakým pochlebováním. Tím, že si na zeď pověsíme obrázek učitele, ještě nic neměníme na tom, jak sami sebe vnímáme. Pravý Guru není pouhou osobou nebo tělem, ale je tím, kdo reprezentuje beztvarou pravdu. Když nebudeme opravdově žít podle učení učitele, pak ho ve skutečnosti nesledujeme.

Nejlepší způsob, jak ctít moudrá slova odhalená spirituálně realizovanými bytostmi, je vložit jejich učení do praxe každodenního života. To je pravý význam Gurua, jakožto daru lidské společnosti. Musíme uctívat Gurua jak ve vnějším, tak vnitřním světě, což znamená, žít podle zákonů mudrců.
Tento článek byl označený tagem
Tagy: Úloha gurua 
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Newsletter
Pro zasílání novinek mailem z webu Zahrada-Ticha.cz - duchovní cesta k Bohu je nutno se registrovat nebo přihlásit.
Překladač webu

FWT Homepage Translator

Poslední články
Nejnovější Soubory
Nejnovější komentáře

Fotogalerie
-[ TOTHEME ]- by HaYaLeT
Powered by PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3
7,138,378 návštěv
23/02/2018