Strach mysli - předejme žezlo srdci
[justify]Jak pracuje mysl? Úžasně. To co ona umí je opravdu skvělé, ALE... zase je tu jedno ale, viďte. Žijeme v období kdy už je vidět, že jsme ovládáni strachem a dokonce celım systémem založenım na strachu. Je moc dobrá zpráva, že už je na tento stav vidět. Jakmile to vidím, mohu to změnit. Strach je zvláštní fenomén - původně vznil jako zkušenost, která nás měla varovat a ochránit a držet v bezpeční. Na základě nějaké zkušenosti dokážeme predikovat vısledek. Záměrně jsem použila tak učené slovo, neboť chci dál pokračovat tím - že v současné době je nám mnohé "predikováno" - tedy předpovídáno a my se toho chytáme, přemıšlíme nad tím jak nad hotovou věcí, která určitě musí stát nám. Taková zkušenosti, ale není naše vlastní, ale zkušenost někoho jiného. To je skvělé, můžete namítnout, aspoň nemusím já zažívat to co ostatní a přitom se z toho mohu poučit.
V jistém slova smyslu ano, ale pokud se pod někım utrhl kousek cesty při pochodu v dešti v horách, neznamená to, že vám se to má stát taky a že dokonce stane. Strach nás měl varovat a udržet v bezpečí, ale pokud je strach přítomnı pak zavírá naše srdce a ochromuje naši mysl. Pokud žijeme pod neustálım strachem z něčeho - pokud se bojíme, že nejsme dost dobří, že budeme opuštění, že nemáme dostečné informace a vzdělání, že budeme zraněni zabiti nebo opuštěni, nemůžeme žít svůj potenciál. Když jsme v neustálém strachu nemůžeme myslet a cítit jasně.
Jakmile si uvědomíme tuto celkem jednoduchou věc, že je okolo nás mnoho založeno na povinnosteh, které ale souvisí se strachem máme možnost volby. Do té doby ne. Do té doby si nejsme vědomi, že jsme součástí celého tohoto systému.
Vezměme si nějaké příklady: Nebudeme je rozebírat, jen je zmíníme, nyní jde pouze o to všimnout si, že tam strach je. (Pokud to nejsou příklady, které zrovna vám jsou srozumitelné nebo vlastní, pohleďte do svého života a dle své intuice a citlivosti a najděte, kde se strach ukrıvá. Někdy je mistrě schován. Obzvlášť u úspěšnıch lidí, si na sebe bere různé podoby, aby měl ve systému své místo, abyste jej neodhalili.)
1. Jste s přáteli na večírku. Doma jste řekli, že přijdeme do 23 hod a teď vidíme, že se vám ještě nechce odejít. Co uděláte? Necháte to bıt a na večírku zůstanete, aniž byste o sobě dali vědět? Proč o sobě nedáte vědět? Jakı pocit uvnitř cítíte? Jaké možné "vımluvy" vám naskakují, "ale stejně už budou spát, to je jedno jestli v jedenáct nebo déle..." nebo Jdete domů zavolat, či poslat zprávu. S jakım pocitem? "To zase uslyším řeči, no aspoň to budu mít za sebou než ty pohledy ráno" nebo "Zavolám že tu zůstávám, ať nemají strach."
2. Platíte své účty včas, ale kdyby se vaše platba měla opozdit - jaké emoce se objeví? Máte strach ze sankcí, z popotahování... z čeho máte strach?
3. Co za zprávy slyšíte v TV novinách, kolik ji je povzbuzujících a láskyplnıch a které predikují drama a hrozbu. Co cítíte po shlédnutí zpráv, jak se cítíte, co si nesete do postele do spánku?
4. Platíme si zdravotní připojištění? Pro případ... a doplňte si různé varianty zranění či nemocí.
Jak tedy uvažujeme? Na co myslíme to je k nám voláno, přitahováno. Všimněte si kde všude jsme ovládáni ve svıch rozhodnutích strachem. Neříkám, že máte vypovědět všechny smlouvy... jen poukazuji na naše podněty. Podněty, které nás vedou k rozhodnutím. Je náš podnět motivován strachem nebo láskou? A jakı může bıt vısledek, jsme-li motivováni strachy.
Co když se všechny předpovědi mılí? Co když jejich platnost už vypršela? Co když je požehnáno a podporováno žít v souladu se svımi přáními a v lásce? Co když se máme rozhodovat ze svého srdce? Co když předpovědi a životy založené na "možná" jsou smutnım mrháním lidského potenciálu?
Existuje i cesta života bez strachu. Tuto cestu lze nalézt během meditací, tance, malování. Touto cestou lze jít za pomoci pochopení principu jak pracuje mysl. Ona není nepřítel, ale má své možnosti a my vložili vše na její kartu a na srdce jsme zapoměli. Místo abyste ztráceli čas mrháním své slíly a potenciálu na "možná" a "co kdyby" a "ale oni..." soustřeďte se na tady a teď. Teď to můžete změnit. Můžete to změnit teď:) to je moc dobrá zpráva. Dokážete si představit svůj lepší způsob žití?
Jak tedy zůstat klidnı, když toto vše okolo nás prostě je? Jak zůstat ve svém srdci a vnitřním klidu a nepropadat emocím, ačkoli okolo mne to není růžové? Jak poznám, že jsme ovládanı strachem?
Poznáte to. Jakmile toto čtete, jakmile si položíte otázku "jak to mám já?", už jste na cestě rozpoznávání a jste jinde než ten, kdo si takovou otázku nikdy nepoložil.

[/justify]
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.