Vnitřní pozornost - taky trochu legrace..
[justify]Všude se jen píše o duchovních praktikách, jak meditovat a podobně, ale nikde není napsáno, že i takováto praxe může přinášet trochu legrace do duchovnío směru a taky spousty poučného, které z této legrace vyplıvá..

Spousta hledajících už ví co je vnitřní pozornost,ví už jak tuto pozornost udržovat a jak duchovní praxi v pozornosti praktikovat. Tento článek není o praxi ale o vısledcích praxe z jiného pohledu..
Ve vnitřní pozornosti vidíme myšlenky, tělo, celı svět oddělenı od nás, pokud ale není vnitřní pozornost trvalá, je tam ještě přítomné ego. Co se ale stane, pokud máme vnitřní pozornost a dáme si pár skleniček vína?? To se pak dějí věci.. při pár skleniček vína nebo jíného alkoholu se člověk pořádně opije no a když už toho je opravdu moc tak už přestává vnímat okolí a pokud to jde ještě dál, nezbyde než, aby kamarádi pomohli na vrávoravé cestě domů se ze všeho pořádně vyspat.Co když ale áme vnitřní pozornost natolik silnou že.. a tom tohle všechno je..
Pokud je vnitřní pozornost dostatečně silná, tak vidíme sami sebe jak sme opilí, vidíme opilé tělo, tím pádem opilé ego a vidíme vnitřní pozorností jak se motáme, ale přitom uvnitř v nitru jsme stále čilí, vše vnímáme a co víc, to je to nejdůležitější, vniřní energie pozornosti je silná, stálá, trvalá, ničím nedotknutá.. Ta vnitřní pozornost to sme my, v pravé podstatě boží přítomnosti, jsme to my, to JÁ které vše vidí a oživuje celé těle, to JÁ které vnímá, slyší, vidí.. tělo a mysl jsou opilé smyly ega, ale my uvnitř sme úplně normální.. vnímáme vše, kamády, opilost těla a mysli, to jak se motáme cestou domů. Z této zkušenosti plyne jedna velmi dobrá věc, a to je to co píší všichni velcí učitelé, že JÁ je nekonečné, trvale stálé, že vnitřní pozornst je naše JÁ, že tělo nejsme my ani mysl, ani touhy a pokud ztotožnění s tělem pomalu silou vnitřní pozornosti mizí, můžeme vidět takto sami sebe. A jak píšou guruové, můžeme jednou takto vidět i vlastní smrt.a naše JÁ nemůže bıt nikdy opilé. Sílá našeho JÁ je obrovská a je naprosto pravda že nejsme tělo, ani mysl, ani sex, ani touhy ani dech, ani tento svět, nic co tu je nám nepatří a nejsme to my..

Tento článek není nabádání k alkoholismu a nějakému testování popíjení atd. tento článek pokazuje pouze na to, že my nejsme tělo, nejsme to co si myslíme a pokud máme velmi silnou vnitřní pozornost , může nám bıt ukázána i druhá, někdy legrační stranka duchovní cesty s poučením, že slova pravıch guruů jsou pravdivá.[/justify]
 
I
#1 | irulan dne 02/01/2013
Tedy na to musím reagovat..fakt ti to moc věřím, živě jsem si to představila a mám dojem že to dobře znám. A nejen v té opilosti ale když pozoruju cokoliv jiného co jsem nebyla Já...ale já, které se o něco snažilo.
C
#2 | cesta dne 03/01/2013
to není dojem, znáš to.. ano není to jen v opilosti
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.